Sezonun ilk zirai don uyarısı geldi

23 Eylül Perşembe, 2021
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden sezonun ilk zirai don uyarısı geldi. Uyarıya göre 23 Eylül akşamından 26 Eylül sabahına kadar geçecek sürede Trakya ve kıyı şeritleri hariç bütün yurtta hafif zirai don bekleniyor.
Sezonun ilk zirai don uyarısı geldi Sonbaharın başlamasıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü sezonun ilk zirai don uyarısında bulundu.

Tahminlerine göre Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz iç kesimleri, iç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da hafif zirai don bekleniyor.  Donun 23 Eylül akşamından 26 Eylül sabahına kadar etkili olması bekleniyor.

Yağışlar ise 23 Eylül’de Van, Mardin, Antalya, Muğla, Çanakkale ve Edirne hariç bütün yurtta etikili olacak. Ancak Meteoroloji kuvvetli yağış ve rüzgâr uyarısında da bulundu.

Kuvvetli yağışın Karadeniz Bölgesi genelinde etkili olması bekleniyor. Yağış yüksek kesimlerde yer yer yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması da tahmin ediliyor.

Tahminlerde Doğu Anadolu Bölgesi’nde şiddetli rüzgâr etkisini göstereceği bilgisine yer verildi. Yağışların ise 24 Eylül’den itibaren Doğu’ya kayması bekleniyor.
meteoroloji zirai don uyarı yağış